Przeglądając tę stronę na pewno zastanawiacie się kim jestem. Pozwólcie, że oszczędzę wam biograficznych szczegółów, a skupię się wyłącznie na sednie sprawy. 🙂
Jestem facetem, który ma świra na punkcie astronomii. To niezaprzeczalny fakt. Po wyjściu na zewnątrz od razu patrzę w górę. A nuż zobaczę bezchmurne niebo, które pozwoli mi nieco poobserwować? Od jakiegoś czasu cała rodzina wydzwania do mnie, by zapytać o prognozę pogody na najbliższe dni. Wiedzą, że jestem na bieżąco i że nie przegapię żadnego „okna pogodowego”.
Jako kilkunastoletnie dziecię kochałem wertować encyklopedie, w których znajdowały się schematy budowy rakiet, artystyczne wizje Układu Słonecznego i zdjęcia z teleskopu Hubble’a. To nie pomyłka! Kiedy się rodziłem, HST miał już za sobą „pierwsze światło”. Natomiast w pełni świadome oraz „dojrzałe” zainteresowanie astronomią narodziło się w liceum. Trwa aż do dzisiaj.
Postanowiłem jednak wychylić głowę zza książek. Po niezwykle długim i żmudnym gromadzeniu środków oraz licznych eksperymentach, dorobiłem się własnego sprzętu obserwacyjnego.
Meteorytowe szaleństwo
W 2017 roku doszła do tego pasja kolekcjonowania okruchów Wszechświata w postaci meteorytów. Jestem szczerze zauroczony ich strukturą i historią, a że zauroczenie to wcale nie słabnie – mam powody by sądzić, że przerodziło się już w pewnego rodzaju miłość! 🙂
Moja kolekcja kosmicznych kamieni nie jest może bardzo duża, ale już całkiem różnorodna.
Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Meteorytowego (legitymacja nr 197). Ogromnie się cieszę, że zostałem przyjęty do tego grona. Członkostwo w PTMet traktuję jako zobowiązanie do ciągłego poszerzania swojej wiedzy i utrzymywania najwyższych standardów pod każdym, meteorytowym względem.
Należę także do International Meteorite Colletors Association (członek nr 6157). To dla mnie wielkie wyróżnienie oraz okazja do wymiany doświadczeń z badaczami meteorytów z całego świata.
Ważna informacja!
Posiadasz kamień, który uważasz za meteoryt? Śmiało do mnie napisz. Poniżej podaję swój adres e-mail. Z największą przyjemnością ocenię Twoje znalezisko. Jeżeli okaże się, że może pochodzić z kosmosu, to chętnie podpowiem Ci „co dalej”.
Życie codzienne
Czym zajmuję się poza meteorytami? Cóż, bardzo dużo piszę, a jeszcze więcej gadam (taka praca). Tworzę też grafikę użytkową i administruję kilkoma stronami internetowymi. Mimo nawału obowiązku, staram się znaleźć czas na prowadzenie niniejszego bloga. 🙂
Mój e-mail: kontakt@skarbykosmosu.pl