Sprzedaż i wymiana meteorytów

Okazjonalnie sprzedaję lub wymieniam meteoryty z mojej prywatnej kolekcji. Nie robię tego w celach zarobkowych, a jedynie po to, by nabyć inny okaz. Poniżej zamieściłem listę meteorytów, które aktualnie jestem skłonny odstąpić. Są tam również konkretne ceny, choć nie wykluczam negocjacji.

Podoba Ci się któryś z moich okazów? Chcesz go zakupić albo zamienić się na inny?

Napisz maila: kontakt@skarbykosmosu.pl


Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Meteorytowego (nr 197) oraz International Meteorite Collectors Association (nr 6157) i gwarantuję, że znajdziecie u mnie wyłącznie autentyczne meteoryty.

Do każdego okazu dołączam specjalną metryczkę, która to potwierdza.

Wysyłkę realizuję poprzez paczkomaty InPost (+12 zł) lub kuriera (+15 zł).


Meteoryty

Viñales (L6) • 400 zł

Waga: 9.12 g
Data spadku: 1 lutego 2019
Lokalizacja: Kuba
TKW: 50 kg

Świeży i bardzo ciekawy okaz meteorytu znalezionego na Kubie – doskonale widać, w jaki sposób spadał na Ziemię. Z jednej strony, meteoryt ma stożkowaty kształt i jednolitą skorupę obtopieniową. Z kolei z drugiej strony, mimo rozłamania w trakcie spadku, jego krawędzie zostały równomiernie obtopione dzięki stabilnej pozycji w locie (brak koziołkowania). Wszystko to sprawia, że jestem skłonny nazwać go okazem „półorientowanym”. Meteoryt miał wiele szczęścia, że trafił akurat w niewielką Kubę… i jeszcze więcej szczęścia, że ją opuścił. 🙂

Pułtusk (H5) • 750 zł

Waga: 18.77 g
Data spadku: 13 stycznia 1868
Lokalizacja: Polska
TKW: > 250 kg

Ponad 150 lat temu pod Pułtuskiem miał miejsce jeden z najobfitszych deszczy meteorytowych na świecie. Ta płytka to pełny przekrój okazu znalezionego współcześnie z doskonale widocznymi drobinkami żelaza.

Sikhote-Alin (IIAB) • 130 zł

Waga: 9.92 g
Data spadku: 12 lutego 1947
Lokalizacja: Rosja
TKW: 23 t

Sikhote-Alin to obowiązkowa pozycja w każdej kolekcji meteorytów. Dlaczego? Ten wyjątkowo piękny meteoryt żelazny spadł w Rosji w 1947 roku, a zjawisku towarzyszył niesamowity bolid i gigantyczny huk. Oferuję jeden z tysięcy okazów znalezionych w miejscu spadku, z ciekawym kształtem i przepiękną, błyszczącą skorupą.

Dhofar 007 (EUC-cm) • 350 zł

Waga: 2.7 g
Rok znalezienia: 1999
Lokalizacja: Oman
TKW: 21.27 kg

Jeden z najładniejszych i najpopularniejszych eukrytów. Ultracienka płytka o dużej powierzchni, ukazująca fantastyczną budowę tego rodzaju achondrytu.


Niniejsza strona ma charakter informacyjny.
Nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.