Meteoryty na sprzedaż

Okazjonalnie sprzedaję lub wymieniam meteoryty z mojej prywatnej kolekcji. Nie robię tego w celach zarobkowych, a jedynie po to, by nabyć inny okaz. Poniżej zamieściłem listę meteorytów, które aktualnie jestem skłonny odstąpić. Są tam również konkretne ceny, choć nie wykluczam negocjacji.

Podoba Ci się któryś z moich okazów? Chcesz go zakupić albo zamienić się na inny?

Napisz maila: kontakt@skarbykosmosu.pl


Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Meteorytowego (nr 197) oraz International Meteorite Collectors Association (nr 6157) i gwarantuję, że znajdziecie u mnie wyłącznie autentyczne meteoryty.

Do każdego okazu dołączam specjalną metryczkę, która to potwierdza.

Wysyłkę realizuję poprzez paczkomaty InPost (+15 zł) lub kuriera (+20 zł).


Meteoryty

Druga strona płytki

Aba Panu (L3) • 800 zł

Waga: 28.45 g
Data spadku: 19 kwietnia 2018
Lokalizacja: Nigeria
TKW: 160 kg

Piękny plaster meteorytu z obserwowanego spadku w Nigerii. Pełno w nim chondr i drobnych płatków metalu. Do spadku doszło po południu, 19 kwietnia 2018 roku w nigeryjskim stanie Oyo. Na niebie pojawił się bolid zarejestrowany przez NASA Center for Near Earth Object Studies (CNEOS). Meteoroid wszedł z prędkością 20,9 km/s i rozpadł się na wysokości 30 km, uwalniając obliczoną całkowitą energię uderzenia 0,23 kt. Fragmenty zostały zebrane w wielu miejscach wokół wioski Aba Panu.

Viñales (L6) • 400 zł

Waga: 9.12 g
Data spadku: 1 lutego 2019
Lokalizacja: Kuba
TKW: 50 kg

Świeży i bardzo ciekawy okaz meteorytu znalezionego na Kubie – doskonale widać, w jaki sposób spadał na Ziemię. Z jednej strony, meteoryt ma stożkowaty kształt i jednolitą skorupę obtopieniową. Z kolei z drugiej strony, mimo rozłamania w trakcie spadku, jego krawędzie zostały równomiernie obtopione dzięki stabilnej pozycji w locie (brak koziołkowania). Wszystko to sprawia, że jestem skłonny nazwać go okazem „półorientowanym”. Meteoryt miał wiele szczęścia, że trafił akurat w niewielką Kubę… i jeszcze więcej szczęścia, że ją opuścił. 🙂

Druga strona płytki

Dhofar 007 (EUC-cm) • 350 zł

Waga: 2.7 g
Rok znalezienia: 1999
Lokalizacja: Oman
TKW: 21.27 kg

Jeden z najładniejszych i najpopularniejszych eukrytów. Ultracienka płytka o dużej powierzchni, ukazująca fantastyczną budowę tego rodzaju achondrytu.


Niniejsza strona ma charakter informacyjny.
Nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.